PL 60-004 Poznań ul. Głogowska 425

+48 694 77 11 99 info@automatiq.pl

Czy Alexa zmieni świat interfejsów?

Czas.

Wraz z nim nieustannie zmieniają się technologie i możliwości urządzeń jakie nas otaczają. Dla przypomnienia wróćmy na chwilę do lat 80 gdzie nie było telefonów komórkowych a telewizor (jak ktoś miał 🙂 ) obsługiwało się pokrętłami umieszczonymi bezpośrednio na obudowie. Dalej teleportując się kilka lat do przodu w nasze ręce trafiły piloty, które chociaż na chwilę wyeliminowały sprzeczki na temat tego kto dzisiaj ściszy telewizor bo każdy chciał być jego władcą i mieć ten mały nadajnik podczerwieni przy sobie.

Era smartfonów.

Te wspaniałe urządzenia ułatwiły komunikację do granic możliwości i to nie tylko komunikację międzyludzką. W ostatnich latach smartfon coraz częściej zastępuje nam pilota i to nie tylko od telewizora. Podnoszenie rolet, nastawianie temperatury czy weryfikacja ilości paliwa w naszym aucie to nie film S-F a nasza teraźniejszość. A gdyby tak nie trzymać nic w ręku i po prostu wydać polecenie?

Alexa.

zamknij rolety, ściemnij światło w salonie i włącz Yellow submarine. W teorii to wszystko co musisz powiedzieć do nowego interfejsu głosowego firmy Amazon o przyjaznej nazwie Alexa. To małe urządzenie zainstalowane w ważniejszych pomieszczeniach słucha naszych potrzeb i realizuje je w obrębie kompatybilnych systemów sterowania. Ciekawie się robi jeżeli wśród nich są produkty, które na codzień oferujemy czyli system ABB Free@Home, nagłośnienie Yamaha Musiccast i produkty Philipsa.

Alexa jest już z nami. Rozmawia póki co po angielsku ale jest z nią kontakt. Już niedługo zaprezentujemy jej możliwości w naszym showroomie, gdzie zawsze jesteście mile widziani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.