PL 60-004 Poznań ul. Głogowska 425

+48 694 77 11 99 info@automatiq.pl

Sterowanie głosem ABB-free@home

Nowe możliwości systemu

Samodzielna aktualizacja

Włączenie funkcji sterowania głosem nie wymaga rozbudowania systemu, ani wizyty instalatora. Wystarczy połączenie ABB-free@home z internetem, które umożliwi systemowi samodzielną aktualizację oprogramowania. Aby skorzystać z nowej funkcji należy ponadto pobrać stosowną aplikację na komputer, tablet lub smartfona.

Sterowanie instalacjami domowymi

Sterowanie głosem umożliwia kontrolę nad ponad 60-cioma funkcjami systemu ABB-free@home. Dla użytkownika oznacza to kontrolowanie ogrzewania, wentylacji, oświetlenia, klimatyzacji, rolet, drzwi czy domofonu. Lista nie jest zamknięta i wraz z rozwojem urządzeń z tzw. kategorii „internetu rzeczy” (Internet Of Things) funkcjonalności te będą systematycznie rozbudowywane.

Hybrydowe rozpoznawanie mowy

Funkcja sterowania głosem opiera się na tzw. hybrydowym rozpoznawaniu mowy. System może otrzymywać dane zarówno w formie mowy naturalnej, jak i w formie poleceń. Dla przykładu: użytkownik może powiedzieć „proszę, włącz światło w sypialni” lub „sypialnia — światło — włącz”. Procesor dialogowy zastosowany w systemie ABB-free@home wykorzystuje algorytm, który rozpoznaje kontekst wypowiedzi oraz intencję użytkownika.

źródło: ABB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.